Skip to Content

دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن قرآن پژوهی با آیت الله العظمی مکارم شیرازی

تصویر اصلی: 

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار اعضای هیئت مدیره انجمن قرآن‌پژوهی با ایشان گفت: در فکر این باشید که کارهای تازه و بر زمین مانده را دنبال کنید و سراغ کارهایی که دیگران رفته‌اند نروید.
وی ادامه داد: متاسفانه تولید علم در کشور کم شده است و بیشتر در حد گردآوری باقی مانده و شاید بیش از ۷۰ درصد تولید کتاب و آثار نیست بلکه گردآوری آثار است.
توصیه‌ آیت‌الله‌العظمی مکارم به انجمن قرآن‌پژوهی
این مرجع تقلید تصریح کرد: تولید علم، کار بر زمین مانده و خلایی است که شما قرآن‌پژوهان باید سراغ آن بروید زیرا هم وظیفه است و هم مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
این مفسر قرآن با تاکید بر لزوم پاسخ به شبهات مستشرقان تاکید کرد: البته شبهه را باید به نحوی پاسخ داد که خودش منجر به طرح شبهه و نشر آن نباشد و باید به حداقل شبهه اکتفا شود و یا اینکه بدون طرح شبهه به جواب آن بپردازیم.
یادی از استاد
نویسنده تفسیر نمونه به ذکر خاطره‌ای ترجمه جلد اول المیزان به فرمایش علامه طباطبایی پرداخت و گفت: ایشان از من خواستند جلد اول المیزان را ترجمه کنم ولی در یک قسمتی دیدگاه من با ایشان مخالف بود و ایشان بزرگوارانه فرمود شما دیدگاه خود را بیاورید و پاسخ من را هم بنویسید و بعد هم فرمودند که اگر ما خودمان خودمان را نقد کنیم بهتر از این است که دیگران این کار را بکنند.
وی ادامه داد: من وقتی شبهه را نوشتم که پاسخش را از علامه بگیرم ایشان فرمودند که شبهه نباید مفصل باشد و باید آن را کوتاه و فشرده نوشت و جواب مفصل باشد زیرا شبهه زود در ذهن شکل می گیرد ولی جواب آن دیرتر به ذهن سپرده می‌شود.
این مرجع تقلید تصریح کرد: نشر شبهه یکی از مشکلات است که اگر بتوانیم بدون طرح آن به آن پاسخ بدهیم مثلا درباره تعدد زوجات و یا شبهه ازدواج با همسر پسرخوانده و ... بدون اینکه خیلی به اصل شبهه پر و بال بدهیم بهتر است.
وی تاکید کرد: تولیدات شما نباید در حد همایشات و چاپ اثر باقی بماند بلکه باید آن را توسط رسانه‌های مختلف مانند شبکه ولایت نشر بدهید.
یادآور می شود در این دیدار حجج اسلام والمسلمین محمدفاکر میبدی، رستم نژاد، مودب، صادقی و مفتح از اعضای هیئت مدیره این انجمن حضور داشتند.browser.png
mnf6zsbb.png
X
Loading
news | about seo