Skip to Content

مجمع فوق العاده 1391/05/30

گزارش اجمالی مجمع عمومی انجمن قرآن پژوهی
در پی برگزاری جلسه هیئت مدیره در تاریخ 1/5/91 و بحث و بررسی در خصوص برگزاری اردوی وسف اعضا هیئت مدیره بالاتفاق بر این امر تأکید کردند که هر چه زودتر اردو برگزار شود. علیهذا انجمن قرآن پژوهی بر آن شد که در تاریخ 30/5/91 اردوی وسف را برگزار نماید.
انجمن قرآن پژوهی با دعوت از اساتید و اعضا پیوسته ی خود و ارسال پیامک، اردوی خود را در تاریخ 30/5/91 برگزار نمود. که قریب به 90 درصد اعضا دعوت شده به این اردو آمدند.
در این جلسه ابتدا دبیر انجمن با ارائه گزارشی کوتاه، فعالیت های انجمن را برشمردند و قبل از آن گزارش تصویری فعالیت های انجمن به سمع و نظر حاضرین رسید، سپس مسئول پروژه نیازسنجی جناب حجت الاسلام آقائی گزارش مفصلی در باره این پروژه ارائه کردند، آنگاه آقای میرزاده درباره ممیزی علوم قرآن که در حال انجام می باشد گزارشی به اعضا ارائه کردند.
بعد از گزارش این دو بزرگوار، جناب حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، پیرامون موضوع نقش قرآن در تولید علوم انسانی مطالب خود را به طور مستوفی بیان کرده و فرمودند: امروز با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، نه عذری ما داریم برای اینکه در حاشیه ی مسأله ی علوم انسانی قرار بگیریم و نه مناسب هست که علم تولید علوم انسانی یا حداقل مبانی و اصول و روش های علوم انسانی از دست قرآنیون خارج شود. امروز انتظار از جمع قرآنی هست که به این مطلب عنایت بکنند و امیدواریم که با تشریک مساعی همه ی دوستان بتوانیم در این نقطه ی از انتظار و نقطه ی مطلوب آرمانی قرار بگیریم. ایشان در ادامه نیز به بیان مطالبی پرداختند.
بعد از آقای بهجت پور جناب آقای دکتر مؤدب مطالب خود را بیان کرده و در ادامه سخنانشان فرمودند: پیامی که حضرت آیت الله مکارم شیرازی ( دامت برکات) برای دوستان فرستادند، بسیار پیام ارزشمندی است که چند اصل در آن آمده، یکی از آن ها بحث نشست و به نوعی مجمع عمومی و یا جمعی از اعضا در شهرستان ها می باشد. دیگر اصل، نشست های بین المللی می باشد. ایشان در ادامه نیز به ذکر مطالبی پرداختند.
سپس گفتگوی آزاد بین اعضا هیئت مدیره و حاضرین انجام شد که با استقبال گرم حاضرین روبرو شد. سپس آقایان یوسفی مقدم، جوان آراسته، سازمند، حیدری فر، ناصح، محمدی مجد و دیاری نیز به ذکر نکاتی پرداختند.
در پایان جلسه بار دیگر رئیس و دبیر انجمن از حاضرین تقدیر و تشکر کرده و جلسه به پایان رسید.browser.png
mnf6zsbb.png
X
Loading
page | about seo