Skip to Content

نشست تخصصی بین المللی قرائت پژوهی

تصویر اصلی: 

انجمن قرآن پژوهی حوزه‌های علمیه با همکاری معاونت بین المللی حوزه‌های علمیه نشست تخصصی بین المللی قرائت پژوهی را برگزار کرد این نشست علمی در تاریخ 23 بهمن در سالن اجتماعات انجمن‌‌های علمی حوزه برگزار شد.
در این نشست که دیدار گروهی از قاریان مصری از جمله یوسف قائم حلاوت و مسئولین برخی از جراید از جمله نائب رئیس تحریریه مجله الاهرام آقای ابو العباس با برخی از اعضای انجمن قرآن پژوهی صورت گرفت.
ابتدا طرفین به معرفی گروه خود پرداختند در این زمینه حجت الاسلام و المسلمین علوی مهر (رئیس انجمن قرآن پژوهی) به معرفی انجمن قرآن پژوهی و رشته‌های قرآنی موجود در ایران پرداختند و مسئول مجله الاهرام به معرفی رشته‌های دینی و قرآنی در مصر پرداختند. هر دو به مواضع مشترک مذهبی از جمله دفاع از دین اسلام و قرآن از رفتارهای مشترک دینی مانند تاکید بر فرائض دینی از جمله نماز، روزه و حج پرداختند و افراط گرائی را در دین اسلام از جمله افراط گرائی‌های موجود در دین اسلام مانند داعش محکوم کردند و افراط گرائی را پدیده‌ای خطر ناک برای اسلام و مسلمانان معرفی نموده که به جای جذب در اسلام، اسلام گریزی به وجود خواهد آورد لذا همه مسلمانان باید برای از بین بردن چنین پدیده شومی متحد شوند .
حجت الاسلام و المسلمین زمانی به معرفی وضعیت قرآنی در وضع حاظر اشاره داشتند و فضای خوب مصر که الان آماده تبادل آراء در مباحث قرآنی قرار دارد را بررسی کردنند.
همچنین قرائت قرآن توسط یک قاری جوان از مصر انجام شد و در ادامه همخوانی گروه تواشیح مصری صورت گرفت از ایران هم قاری بین المللی دهدشتی و محمدی به قرائت و ابتهال پرداختند و همچنین استاد محمدی به وضعیت قرائت و تفاوت‌های ایران و مصر پرداختند. سپس یکی از قاریان هندی به زبان خود ابتهال زیبایی را انجام داد.
در پایان حجت الاسلام و المسلمین رضائی اصفهانی به تشریح مباحث قرآنی اشاره‌‎ای داشتند.



browser.png
mnf6zsbb.png
X
Loading
activity | about seo